Страницы

Дозвілля 4 клас



22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.
Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України. 



19 січня українці святкують Водохреща - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.

Це велике свято знаменує хрещення Ісуса Христа у водах ріки Йордан.
На Водохреща святять воду у всіх церквах, а також освячують річки, ставки та озера. Головним святковим обрядом є купання в ополонці.
Віряни йдуть до заздалегідь прорубаної ополонки, яка у них асоціюються з річкою Йордан.
Біля водойм збираються натовпи охочих зануритися у святу воду. Прадавні українці вірили, що у цей день вода у річках «хвилюється» і стає цілющою.
Християни вірять, що з опівночі на Водохреще вода має цілющі властивості, і набрана в цей день вода з освяченого джерела або освячена в церкві, зберігає ці якості протягом всього року.

Обережно - COVID-19!!!





 Цікаво, що в Україні святкують Новий рік двічі. ... Тому в народі це свято називається Старий Новий рік. Та окрім цього, ввечері 13 січня святкується День Преподобної Меланії. В народі він відомий як Меланка/Маланка, Щедрий вечір або вечір напередодні Василя.



Новий рік – одне з державних свят в Україні, яке є найдавнішим і найпопулярнішим календарним святом. Відзначається Новий рік 1 січня кожного року, святкується в ніч з 31 грудня на 1 січня за григоріанським календарем. ... Вечір 31 грудня називали щедрим, або багатим, до нього готували багатий святковий стіл.








Комментариев нет:

Отправить комментарий